Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Speichert Barrierefrei Einstellungen
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Partnerprogramm
- Artikelnummer: 1015075
- Hersteller: HP INC.
- Herstellernummer: AL0M8AA
- Zustand: Factory Sealed
- EAN: 198701274223
1015075
The Speed and Space You Need Upgrade your capacity for uninterrupted, undeterred, unbelievably... mehr
Produktinformationen "HP 512GB PCIe-4x4 NVMe Solid State Drive (AL0M8AA)"
The Speed and Space You Need
Upgrade your capacity for uninterrupted, undeterred, unbelievably fast speed and high performance. With the 512 GB PCIe-4x4 NVMe M.2 SSD, upgrade your computers performance to the next level. Make way for all the things you need to get done, at once, with state-of-the-art processing power.
Upgrade your capacity for uninterrupted, undeterred, unbelievably fast speed and high performance. With the 512 GB PCIe-4x4 NVMe M.2 SSD, upgrade your computers performance to the next level. Make way for all the things you need to get done, at once, with state-of-the-art processing power.
- Expand your laptop's storage for speed, space, and seamless productivity. With the 512 GB[1] PCIe-4x4 NVMe M.2 SSD, you'll have plenty of room to work and play and multitask with ease. Open your workspace for more and start thinking about computer storage less.
- Upgrading to 512 GB[1] PCIe-4x4 NVMe M.2 SSD doesn't just expand your RAM, it increases the overall computing power of your HP laptop—opening the floodgates of speed and giving every part more room to think. It's also extremely efficient, so all that power doesn't drain your battery instantly or heat everything up.
- Invest in genuine HP-branded SSD that’s tested[2], certified, and built for HP laptops. Robust and reliable, this product even comes with a 3-year limited warranty, just in case.
More Storage, More Everything
Expand your laptop's storage for speed, space, and seamless productivity. With the 512 GB[1] PCIe-4x4 NVMe M.2 SSD, you'll have plenty of room to work and play and multitask with ease. Open your workspace for more and start thinking about computer storage less.Powerfully Efficient
Upgrading to 512 GB[1] PCIe-4x4 NVMe M.2 SSD doesn't just expand your RAM, it increases the overall computing power of your HP laptop—opening the floodgates of speed and giving every part more room to think. It's also extremely efficient, so all that power doesn't drain your battery instantly or heat everything up.Durable. Reliable. Undeniable.
Invest in genuine HP-branded SSD that’s tested[2], certified, and built for HP laptops. Robust and reliable, this product even comes with a 3-year limited warranty, just in case.
Weiterführende Links: "HP 512GB PCIe-4x4 NVMe Solid State Drive (AL0M8AA)"
Informationen zur Produktsicherheit:
| Name des Herstellers: | HP Deutschland GmbH |
| Adresse: | Herrenberger Straße 140, 71034 Böblingen, Deutschland |
| E-Mail: | firmen.kunden@hp.com |
| Internet: | https://www.hp.com/de |
Merkmale
| Unterstützt Windows-Betriebssysteme | Windows 10, Windows 11 |
| HP-Segment | Business |
Gewicht und Abmessungen
| Breite | 80 mm |
| Tiefe | 22 mm |
| Höhe | 1,5 mm |
| Gewicht | 8 g |
Verpackungsdaten
| Verpackungsbreite | 232 mm |
| Verpackungstiefe | 148 mm |
| Verpackungshöhe | 10 mm |
| Paketgewicht | 60 g |
Betriebsbedingungen
| Betriebstemperatur | 0 - 70 °C |
Sonstige Funktionen
| Kompatible Betriebssysteme | Windows 10 , Windows 11 |
| Kompatible Produkte | HP EliteBook 630 13.3 inch G11 Notebook PC; HP EliteBook 640 14 inch G11 Notebook PC; HP EliteBook 660 16 inch G11 Notebook PC; HP EliteBook 645 14 inch G11 Notebook PC; HP EliteBook 665 16 inch G11 Notebook PC; HP EliteBook 830 13 inch G11 Notebook PC; HP Elite x360 830 13 inch G11 2-in-1 Notebook PC; HP EliteBook 840 14 inch G11 Notebook PC; HP EliteBook 860 16 inch G11 Notebook PC; HP EliteBook 835 13 inch G11 Notebook PC; HP EliteBook 845 14 inch G11 Notebook PC; HP EliteBook 865 16 inch G11 Notebook PC; HP EliteBook 1040 14 inch G11 Notebook PC; HP Elite x360 1040 14 inch G11 2-in-1 Notebook PC; HP ZBook Power 16 inch G11 Mobile Workstation PC; HP ZBook Power 16 inch G11 A Mobile Workstation PC; HP ZBook Fury G11 Mobile Workstation PC; HP ZBook Firefly 14 inch G11 Mobile Workstation PC; HP ZBook Firefly 16 inch G11 Mobile Workstation PC; HP ZBook Firefly 14 inch G11 A Mobile Workstation PC |
Technische Details
| Packungsinhalt | Solid state drive; Quick start poster; Warranty card; Screw; Tube; Paper bag |
| URL der allgemeinen Produktsicherheitsverordnung (GPSR) | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
Logistikdaten
| Ursprungsland | China |
| UNSPSC-Code | 43201830 |
| Palettengewicht (brutto) | 179,8 kg |
| Palettengewicht (imperial) | 179,8 kg (396.4 Pfund) |
| Versandkarton pro Palettenlage | 20 Stück(e) |
| Anzahl Kartons pro Palette | 100 Stück(e) |
* Für Fehler im Datenblatt übernimmt Tiefenbach IT GmbH keine Haftung.
Zuletzt angesehen